20 ton makulatury zebrali mieszkańcy gminy Kozienice

Dobiegła końca wielka zbiórka makulatury w gminie Kozienice. 200 osób zebrało w sumie 20 ton, z czego 7 ton dostarczyła najlepsza trójka. W czasie wielkiego finału mieszkańcy gminy otrzymywali sadzonki i upominki od Kozienickiej Gospodarki Komunalnej. Na najlepszych natomiast czekały nagrody specjalne.W sobotę 13 kwietnia od godziny 8:00 do siedziby Kozienickiej Gospodarki Komunalnej można było przywozić makulaturę w każdych ilościach. Osoby, które przywiozły jej przynajmniej 20 kg otrzymywały sadzonkę drzewa lub krzewu ozdobnego. Ci, którzy przywieźli 100 kg i więcej otrzymali dodatkowe upominki przygotowane przez KGK. W ten sposób przez cały dzień udało się zebrać 20 ton, co jest jednym z najlepszych wyników w historii tej akcji – podkreśla prezes KGK Robert Wojcieszek:

Po godzinie 12:00 wyłoniono najlepszą dziesiątkę, która w tym roku zebrała najwięcej makulatury. Pierwsze miejsce należało do ucznia drugiej klasy PSP w Woli Chodkowskiej – Stanisława i jego jego rodziców, którzy zebrali w sumie 2 970 kg makulatury:

Jak co roku zbiórka objęta była patronatem honorowym burmistrza gminy Kozienice Piotra Kozłowskiego, który razem z prezesem KGK osobiście nagrodzili najlepszą dziesiątkę:

Co ciekawe, 7 z 20 zebranych dzisiaj ton pochodziło od trójki najlepszych uczestników wielkiej zbiórki makulatury w gminie Kozienice.