50 lat PSP 3 w Kozienicach

Dzisiaj w Szkole Podstawowej nr 3 w Kozienicach oficjalnie świętowaliśmy 50-lecie istnienia placówki. Była to okazja do wspomnień i podsumowania pół wieku działalności szkoły, która obecnie jest największą podstawówką w mieście.Pierwszy dzwonek w PSP 3 w Kozienicach zabrzmiał 1 września 1973 roku. Budowa szkoły była ściśle związana z rozwojem Elektrowni Kozienice i nowego osiedla pracowniczego. Kozienicka „trójka” nosi imię Jana Kochanowskiego i obecnie jest szkołą, w której funkcjonują oddziały integracyjne. Ostatnie lata to czas dużych inwestycji na terenie szkoły: budowa nowej sali gimnastycznej i głęboka termomodernizacja, która właśnie dobiega końca. Mówi burmistrz Kozienic Piotr Kozłowski:

W szkole zainstalowano centralne ogrzewanie, układ wentylacji, docieplono stropy w całym budynku i wymieniono oświetlenie na energooszczędne oprawy LED. Wymieniono także okna oraz zamontowano panele fotowoltaiczne. Zmieniła się także kolorystyka budynku. Według wstępnych szacunków zadanie miało kosztować ponad 9 mln złotych, ale gmina pozyskała ponad 6 mln z tzw. funduszy norweskich.
Przez pół wieku funkcję dyrektora szkoły pełniło wiele osób. Obecnie stanowisko to zajmuje Agnieszka Woźniak. Jak podkreśliła – PSP 3 nie jest już tym samym miejscem, którym było we wrześniu 1973 roku, choć pewne rzeczy pozostają niezmienne:

Agnieszka Woźniak oficjalnie otrzymała dzisiaj od burmistrza nominację dyrektorską na kolejne pięć lat.
W czasie dzisiejszej uroczystości głos zabrała także przewodnicząca rady rodziców Sylwia Borek, która sama jest absolwentką tej szkoły:

Po przemówieniach nadszedł czas na odsłonięcie pamiątkowej tablicy, która później została poświęcona przez księży proboszczów kozienickich parafii. Następnie mogliśmy zobaczyć część artystyczną przygotowaną przez uczniów PSP 3. W dzisiejszym wydarzeniu udział wzięli m.in.: przedstawiciele Gminy Kozienice, byli dyrektorzy szkoły, osoby oraz przedstawiciele instytucji współpracujących ze szkołą, przedstawiciele związków zawodowych nauczycieli i oczywiście uczniowie wraz z gronem pedagogicznym.