7 kwietnia głosujemy w wyborach samorządowych

Wybieramy radnych: gminnych, miejskich, powiatowych i wojewódzkich oraz wójtów gmin, burmistrzów i prezydentów miast. Lokale wyborcze będą czynne do godz. 21.00. W Radomiu wybieramy 25 radnych (mniej o 3 niż mamy obecnie, bo zmniejszyła się liczba mieszkańców miasta), po pięciu w każdym okręgu, na które podzielone jest miasto.
Na prezydenta Radomia głosujemy, wybierając jednego z pięciorga kandydatów zarejestrowanych przez Państwową Komisję Wyborczą.
W Radomiu jest 115 obwodowych komisji wyborczych, w tym 6 w szpitalach: MSS na Józefowie, RSS przy Tochtermana, psychiatrycznym w Krychnowicach, Radomskim Centrum Onkologii na Wacynie, a także w Areszcie Śledczym przy ul. Wolanowskiej i Oddziale Zewnętrznym AŚ pryz ul. Witosa. Obwodowe komisje są zlokalizowane na ogół w tych samych siedzibach, w których odbywały się wybory parlamentarne 15 października 2023 r.
W lokalu obwodowej komisji wyborczej otrzymamy: w Radomiu – 3 karty: z listą kandydatów na radnych miejskich, na radnych wojewódzkich i na prezydenta, a np. w Pionkach lub w Wierzbicy 4 karty, bo ich mieszkańcy wybierają poza burmistrzem/wójtem i radnymi wojewódzkimi, również radnych powiatowych.
Na każdej liście stawiamy znak X, czyli dwie linie przecinające się w obrębie kratki, przy tylko jednym nazwisku, inaczej nasz głos nie będzie ważny.
Obwodowej komisji wyborczej musimy okazać dowód tożsamości ze zdjęciem. Może to być dowód osobisty, prawo jazdy, legitymacja studencka lub aplikacja mObywatel.