BREL Myszków Mistrzem Polski w Siatkówce Firm

Siatkarze zespołu BRELA Myszków zdobyli tytuł Mistrza Polski w Siatkówce Firm-Business Volley Cup 2013 w turnieju, który odbył się 11-12 maja w Porębie na Hali Sportowej przy ul. Ludowego Wojska Polskiego 4.

W pierwszym dniu rozgrywek zespoły zostały podzielone na grupy, gdzie rywalizowały ze sobą grając dwa sety (do 25 pkt) przy możliwości remisu co jest nowością dla wszystkich sympatyków siatkówki na świecie. W pierwszym meczu Brelowcy zmierzyli się z zespołem Turbo Oleśnica wygrany mecz otwierający zmagania naszych siatkarzy w MP 2:0 (25:19), (25:16), w drugim pojedynku przyszło im się zmierzyć z zespołem DB Schenker Zabrze w tym spotkaniu również górą byli nas siatkarze wygrywając 2:0 (25:19),(25:11). W ostatnim pojedynku grupowym zespół z Myszkowa zagrał z ekipą Wicemistrzów Polski z ubiegłego roku drużyną z Warszawy, gdzie padł wcześniej wspomniany remis (25:21), (19:25) i zespoły musiały podzielić się punktami. Dzięki lepszemu bilansowi małych punktów ekipa Brela zajęła I miejsce w swojej grupie.W ćwierćfinale przyszło im się zmierzyć z drużyną KWK Borynia, z którą wygrali bez problemów 2:0 (25:15),(25:15), po tym zwycięstwie wiadomo było ze Brel już ma medal, pytanie było tylko jakiego koloru?

Drugi dzień zmagań to walka o medale, na polu bitwy zostały tylko trzy drużyny z: Warszawy, Jastrzębia i Myszkowa, które grały pomiędzy sobą o miejsce na podium. Układ meczów był taki, że zespół Brela grał mecz po meczu, więc sprawa była prosta: wygrać dwa mecze i zostać Mistrzem Polski.

W pierwszym meczu finałowym doszło do pierwszego tie-breaku, zespół Brela pokonał zespół KWK JAS MOS Jastrzębie Zdrój 2:1 (25:22), (23:25), (15:12). W drugim meczu miało dojść do ostatecznego rozstrzygnięcia, która drużyna będzie lepsza, bowiem zespół Brela spotkał się ze znajomym z grupy drużyną z Warszawy i jak to bywa w meczach o tak ważną stawkę mecz rozstrzygnął się również w tie-breaku z korzyścią dla myszkowskiego BRELA 2:1 (16:25), (25:14), (15:13). Po tym spotkaniu wiadomo już było, że zespół zdobył tytuł Mistrza Polski!

W nagrodę siatkarze otrzymali: złote medale, komplet dresów dla całej drużyny, piłkę z autografami zawodników oraz koszulkę PGE Skry Bełchatów, która ponadto objęła Patronat Honorowy nad cała imprezą.

W przyszłym roku MP zostaną rozegrane najprawdopodobniej w Krakowie gdzie, myszkowski Brel będzie bronił tytułu Mistrza Polski zdobytego w 2013 roku.

Skład BRELA Myszków :
Przyjmujący: Grzegorz Froś, Radosław Dorobisz
Rozgrywający: Marek Woliński, Dariusz Gocek
Środkowi: Wojciech Widz, Mariusz Żoń
Atakujący: ??ukasz Siwek
Libero: Tomasz Kowacki

Klasyfikacja Końcowa MP:
1. BREL MYSZKÓW
2. KWK JAS MOS Jastrzębie Zdrój
3. MPWiK M. St. Warszawa
4. DB Schenker Rail Polska Zabrze
5. Polpharma Starogard Gdański
6. KWK Borynia Jastrzębie Zdrój
7. Turbo Team Oleśnica
8. Ratownicy Górniczy Jastrzębie Zdrój
9. KWK Zofiówka Jastrzębie Zdrój