By nie zamykać, a tworzyć

By nie zamykać takich szkół jak andbdquo;czwórkaandrdquo; na Ciszówce, czy andbdquo;siódemkaandrdquo; na Będuszu, Burmistrz Miasta Włodzimierz Żak poszukiwał rozwiązań, by nie zamykać, a ożywić owe placówki.

Jeżeli chodzi o Będusz to padł pomysł utworzenia w tamtejszej szkole, obok szkoły podstawowej, szkoły muzycznej. Pomysł okazał się strzałem w dziesiątkę, bowiem odpowiedzi na andbdquo;takandrdquo; otrzymaliśmy od ponad 300 osób. W miniony czwartek burmistrz Żak zaprosił zainteresowanych rodziców na pierwsze organizacyjne spotkanie. Sala widowiskowa Domu Kultury była prawie pełna. Mówiono o kwestiach organizacyjnych i terminach deklaracji. Informacje na ten temat można uzyskać w Urzędzie Miasta, p.254 lub pod numerem telefonu 34/313-26-82 w. 183 u kierownika wydziału p. Marzanny Wieczorek.

W przypadku SP 4 na Ciszówce, rozwiązaniem stało się stworzenie oddziału dla dzieci autystycznych. Począwszy od września tego roku, nasze dzieci nie muszą już być wożone do Częstochowy. Mają własny oddział w Szkole Podstawowej Nr 4. Oficjalne otwarcie klasy IB oraz bazy rehabilitacyjno-edukacyjnej odbędzie się 31 października o g. 10.00 w Szkole Podstawowej Nr 4 na Ciszówce. Dla tych, którzy wyrazili chęć dowozu dzieci niepełnosprawnych do szkół z oddziałami integracyjnymi, czyli do SP Nr 3 i 5 oraz oczywiście do SP4, zorganizowaliśmy dowóz samochodem z MDK.