Na swojej stronie internetowej straż miejska w Czechowicach-Dziedzicach opublikowała informację o problemie łamania przepisów na ul. Słowackiego, czyli tak zwanym „deptaku”. SM stwierdza, że „codzienna praktyka pokazuje, że wielu kierujących traktuje tę przestrzeń jak zwykły parking, nagminnie łamiąc obowiązujące przepisy”.