Dofinansowanie z MON dla Myszkowa na modernizację strzelnicy

27 listopada br. Burmistrz Miasta Myszkowa Włodzimierz Żak odebrał w Warszawie z rąk Ministra Obrony Narodowej Mariusza Błaszczaka dofinansowanie z budżetu państwa w kwocie 320.000,00 złotych na modernizację strzelnicy w Myszkowie.
Gmina Myszków otrzymała dofinansowanie z programu andbdquo;Strzelnica w powiecieandrdquo;. Oprócz Myszkowa, który został zgłoszony i spełnił warunki formalne niezbędne do udziału w programie, zaświadczenia odebrali przedstawiciele władz samorządowych Przysuchy, Jasła, Piekar Śląskich, Tryńczy, Bolimowa, Rawicza, Gniezna, Sokółki oraz Domianowa.
Fot. MON
Uroczystość rozstrzygnięcia programu miała miejsce na strzelnicy Wojskowego Instytutu Technicznego Uzbrojenia w Zielonce pod Warszawą.
– Dziękuję za to, że państwa jednostki samorządu terytorialnego wzięły udział w tym postępowaniu konkursowym związanym z budową i modernizacją strzelnic. To ważny program, który jest oczekiwany przez społeczeństwo – powiedział do samorządowców Mariusz Błaszczak, Minister Obrony Narodowej, wręczając zaświadczenia o dofinansowaniu zadań związanych z budową, remontami i utrzymaniem strzelnic oraz rozwijaniem sportu strzeleckiego.
Fot. MON
– Dzięki temu programowi możliwe jest zachęcenie do strzelectwa sportowego młodzieży oraz osób dorosłych, rozwijania ich umiejętności strzeleckich, tak aby w przyszłości mogli wstąpić do wojsk operacyjnych lub obrony terytorialnej, czy też stanowić wyszkolone rezerwy – powiedział minister, wręczając burmistrzowi Myszkowa i pozostałym samorządowcom zaświadczenia o uzyskaniu dofinansowania.
Fot. MON