W piątek, 8 maja w Parku im. Kazimierza Wielkiego odbyło się uroczyste odsłonięcie Szlaku 17 Drzew dla Zrównoważonego Rozwoju z okazji 680. urodzin Bydgoszczy. Podczas wydarzenia zostało posadzone drzewo oznaczone numerem 1, inaugurujące szlak. W uroczystości udział wzięła m.in. Wiceprzewodnicząca Rady Miasta Elżbieta Rusielewicz oraz uczniowie i uczennice Szkoły Podstawowej nr 30 im. Szarych Szeregów w Bydgoszczy.