Dyspensa na piątek 1 maja w diecezji tarnowskiej. Wierni mogą spożywać mięso

Diecezja Tarnowska poinformowała, że wierni przebywający na jej terenie mogą skorzystać z dyspensy od obowiązku wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych w piątek 1 maja 2026 roku. Decyzję wydał Biskup Tarnowski. W trosce o dobro duchowe wiernych oraz z uwagi na rodzinny charakter spotkań przypadających na początek maja, Biskup Tarnowski udzielił dyspensy od obowiązku powstrzymania się od …
Artykuł Dyspensa na piątek 1 maja w diecezji tarnowskiej. Wierni mogą spożywać mięso pochodzi z serwisu informatorbrzeski.pl – Brzesko, Bochnia, Dąbrowa Tarnowska, Tarnów. Portal Informacyjny powiatu brzeskiego, bocheńskiego, dąbrowskiego i tarnowskiego – małopolska.