W piątek odbyło się kolejne spotkanie edukacyjne z uczniami klasy III Szkoły Podstawowej nr 2, prowadzone przez architekta krajobrazu z Referatu Rolnictwa i Ochrony Środowiska. Miesiąc wcześniej pani Joanna wspólnie z dziećmi wysiała nasiona roślin jednorocznych, takich jak aksamitka, kosmos i czarnuszka. W ubiegły piątek uczestnicy zajęć wspólnie wysadzili wyhodowane sadzonki do donic znajdujących się w centrum miasta. Kolejnym etapem projektu będzie wspólne zbieranie nasion po przekwitnięciu roślin. Dzięki zajęciom dzieci mogły aktywnie uczestniczyć i obserwować cykl życia roślin jednorocznych, dowiedzieć się, jaki mają wpływ na środowisko oraz w jaki sposób wpływają na przestrzeń miejską. Uczniowie otrzymali nieodpłatnie kwitnące aksamitki przekazane przez Drawską Szkółkę Roślin, mieszczącą się przy ul. Złocienieckiej 28, które również zostały posadzone w centrum Drawska Pomorskiego. Spotkanie sprawiło wszystkim wiele radości i było bardzo owocnym doświadczeniem edukacyjnym.