Etwinningowy sukces w „Bajce”

Przedszkole nr 1 andbdquo;Bajkaandrdquo; w Myszkowie od siedmiu lat realizuje Europejskie Projekty eTwinning, którego koordynatorką jest p. Elżbieta Sobolewska.
Praca i działania realizowane w projektach w ramach europejskiej współpracy szkół, przy wykorzystaniu nowoczesnych technologii informacyjno-komunikacyjnych, zostały uznane za szczególnie oryginalne i nowatorskie. Za wybitne projekty przedszkole otrzymało 11 Krajowych i 7 Europejskich Odznak Jakości oraz dwie nagrody w Ogólnopolskim Konkursie andbdquo;Nasz projekt eTwinningandrdquo;.

Europejski Projekt eTwinning andbdquo;LET`S EXPERIENCE AND LEARNandrdquo;, realizowany w grupie andbdquo;Krasnoludkiandrdquo; w roku szkolnym 2017/2018 – zdobył III miejsce w Ogólnopolskim Konkursie andbdquo;Nasz projekt eTwinning 2019″ w kategorii wiekowej dla uczniów od 3 do 6 lat.
Konkurs zorganizowała Fundacja Rozwoju Systemu Edukacji pod Patronatem Ministerstwa Edukacji i Ministerstwa Cyfryzacji.

Uroczysta Gala rozdania nagród Laureatom krajowego konkursu „Nasz projekt eTwinning 2019andrdquo;, w której uczestniczyła koordynatorka wraz z dyrektor przedszkola Barbarą Martyniak, odbyła się 5 czerwca w Centrum Sztuki Współczesnej na Zamku Ujazdowskim w Warszawie.
Spośród rekordowej liczby 103 zgłoszonych projektów, ocenionych przez 13-stu Expertów – Jurorów, wybrano 17 najlepszych – zwycięskich projektów.
Laureatów przywitała dyrektor Justyna Jasiewicz z Ministerstwa Cyfryzacji, dyrektor Rafał Lew-Starowicz z Ministerstwa Edukacji Narodowej i dr Paweł Poszytek dyrektor z Fundacji Rozwoju Systemu Edukacji. Na gali obecny był również Śląski Wicekurator Oświaty Dariusz Domański.
Nagrodzony projekt zdobył także Krajowe Nagrody w Czechach, Hiszpanii i na Słowacji.
O wszystkich projektach eTwinning realizowanych w Przedszkolu nr 1 andbdquo;BAJKAandrdquo; można przeczytać na stronie: http://przedszkolenr1.przedszkolowo.pl/etwinning-w-naszym-przedszkolu