W lasach na terenie Bielska-Białej oraz okolicznych gmin: Kozy, Jaworze i Wilkowice trwa społeczna akcja identyfikacji tzw. starolasów. Od kwietnia wolontariusze wraz z przyrodnikami dokumentują fragmenty lasów, które mogą spełniać kryteria obszarów o podwyższonej naturalności.