Utrzymująca się w Polsce susza powoduje zwiększenie zagrożenia pożarowego. W ostatnich dniach w naszym regionie głośno było o pojawieniu się ognia w masywie Baraniej Góry i Magurki Wilkowickiej. Strażacy interweniowali również w gminach Bestwina i Czechowice-Dziedzice.