W niedzielę w Bielsku-Białej odbyły się uroczyste obchody Święta Narodowego Trzeciego Maja, jednego z najważniejszych świąt państwowych w Polsce. W tym roku przypada 235. rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja z 1791 roku, pierwszej w Europie i drugiej na świecie ustawy zasadniczej, która w jedenastu artykułach określała ustrój Rzeczypospolitej, zasady funkcjonowania państwa oraz prawa i obowiązki obywateli.