Gala XXVI Konkursu Ośmiu Wspaniałych

Są wspaniali! Gala XXVI Samorządowego Konkursu Nastolatków Ośmiu Wspaniałych odbyła się w poniedziałek, 8 kwietnia 2024 roku w Resursie Obywatelskiej w Radomiu. Nagrodzeni zostali laureaci konkursu w kategorii szkół podstawowych i średnich, mała i duża ósemka. Radom na etapie ogólnopolskim będzie reprezentowała Oliwia Kwiatkowska.Galę XXVI Samorządowego Konkursu Nastolatków Ośmiu Wspaniałych rozpoczął krotki koncert, w którym wystąpił Chór Campanella działający przy II LO im. M. Konopnickiej pod dyrekcją Marii Wrzesińskiej. Slowo do zgromadzonych na gali w Resursie skierowała Ewa Kamińska wiceprezes Stowarzyszenia Centrum Młodzieży Arka w Radomiu, które organizuje konkurs:
Prezes SCM Arka ks. Andrzej Tuszyński:
W gali uczestniczyła Joanna Fabisiak prezes Fundacji Świat na Tak, która od 30 lat organizuje Konkurs Ośmiu Wspaniałych: 
O tytuł wspaniałego w kategorii młodszej ubiegało się 12 kandydatów i dwa kluby. Tytuł wspaniałego otrzymali: Laura Miłosz, Filip Wołczyński, Franciszek Lipiński, Maja Kubiak, Wiktoria Mazur, Alicja Kaca, Aleksandra Figarska, Gabriela Tokarska oraz Szkolny Klub Młodzieżowego Wolontariatu działający przy PSP w Bieniędzicach.  
Filip Wołczyński jest wolontariuszem w Stowarzyszeniu im. o. Pio w Radomiu:
W kategorii starszej o tytuł wspaniałego ubiegało się 34 kandydatów. Laureatami konkursu 8 Wspaniałych zostali:Oliwia Kwiatkowska, Błażej Cieciora, Lena Duszyk, Wiktoria Nitek, Norbert Kobylański, Julia Hernik, Anna Franaszczyk, Aleksandra Chrobotowicz. Wyróżnienie otrzymał także Mikołaj Maksymiuk.
Radom na etapie ogólnopolskim w Warszawie będzie reprezentowała Oliwia Kwiatkowska:
Do wspaniałych przemówiła wiceprezydent Katarzyna Kalinowska:
Na zakończenie gali wystąpił zespół Nieprzewidywalni w składzie: Natalia Wilczek, Zuzanna Wojas i Marcel Dzięciołowski.