Grand Prix za wiersz „Spacer z Andersenem”

Za nami XVII Ogólnopolski Konkurs Literacki „I ty możesz zostać baśniopisarzem”. Maria Starczewska z Warszawy zdobyła Grand Prix i Tytuł Odkrywca Krainy Baśni za wiersz „Spacer z Andersenem”. Martyna Lena z Lublina za baśń „Zaczarowane pióro” otrzymała wyróżnie Radia Plus Radom.XVII Ogólnopolski Konkurs Literacki „I ty możesz zostać baśniopisarzem”, który organizuje Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 w Radomiu tradycyjnie odbywa się pod patronatem Radia Plus Radom. Do tej pory w ty konkursie wzięło udział ponad 2600 uczniów z całej Polski
Głównym celem konkursu jest popularyzowanie twórczości Hansa Christiana Andersena oraz wartości moralnych zawartych w jego baśniach. Od lat w czołówce znajdują się: „Dziewczynka z zapałkami”, „Brzydkie kaczątko”, „Królowa śniegu”, „Calineczka”, „Księżniczka na ziarnku grochu”, „Mała syrenka” czy „Nowe szaty cesarza”. W tej edycji było podobnie. Dodatkowo musieli oni umieścić w swoich bajkach akcenty lokalne skąd pochodzą, czy to miejsca czy tradycje, potrawy, itp. Inspirowanie się tymi baśniami przez uczniów pokazało, że zawarte w nich przesłania są aktualne również w czasach Messengera, WhatsAppa, Facebooka.
W XVII Ogólnopolskim Konkursie Literackim „I ty możesz zostać baśniopisarzem” wzięło udział 86 uczniów z klas od trzeciej do ósmej z 14 województw. – Uczniowie nadesłali swoje baśnie, wiersze czy scenariusze teatralne, oczywiście inspirowane twórczością Hansa Christiana Andersena – mówi dyr. szkoły Marek Sternalski:

A co powiedzieli nam laureaci konkursu?

XVII Ogólnopolski Konkurs Literacki „I ty możesz zostać baśniopisarzem”, który organizuje Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 w Radomiu tradycyjnie odbywa się pod patronatem Radia Plus Radom.