KKS skończył sezon w dobrym stylu

W niedzielę, 14 kwietnia, siatkarze Enei KKS-u Kozienice i KS Metro Family Warszawa zgotowali kibicom w hali przy ul. Głowaczowskiej wspaniałe widowisko. Emocje sięgały zenitu, kozieniczanie mieli swoje szanse, ale ostatecznie to Metro okazało się minimalnie lepsze w tym pięciosetowym, wyczerpującym pojedynku i to stołeczny zespół zagra w turnieju półfinałowym o awans do 1. ligi.W niedzielę w Kozienicach rozegrany został czwarty mecz fazy play-off pomiędzy Eneą KKS-em Kozienice, a Metrem Family Warszawa. Dla kozieniczan był to mecz o wszystko, ponieważ wynik po trzech poprzednich meczach wynosił: 2:1 dla Metra, a przypomnijmy, że ta faza rozgrywek toczy się do trzech zwycięstw.
O tym, że Metro jest trudnym przeciwnikiem nie trzeba siatkarzy, ani kibiców KKS-u przekonywać. Wystarczy powiedzieć, że w niedzielę po raz czwarty w tym sezonie przyszło obydwu drużynom grać tie-breaka. Ostatecznie to Metro wygrało decydującego seta do 14, a rywalizację w rundzie play-off 3:1. Kozieniczanie tym samym zakończyli sezon na 3. miejscu w grupie 2 i po wakacyjnej przerwie znów powalczą w 2. lidze. Jednak jak przyznaje trener KKS-u Marek Grzelczak – plan na ten sezon został zrealizowany w stu procentach:

Siatkarze Enei KKS-u Kozienice przez cały mecz byli napędzani przez gorący doping kibiców, których w niedzielę w kozienickiej hali nie brakowało. Docenia to siatkarz KKS-u Krzysztof Jeziorowski:

Enea KKS Kozienice – KS Metro Family Warszawa 2:3 (23:25, 25:21, 21:25, 25:23, 14:16)
KKS: Ranecki, D. Ostrowski, Baranowski, Kałasz, B. Koryciński, Sokołowski, Głogowski (libero) oraz Kiernoz, M. Koryciński, Bartnik, Trąbka
Metro: Troczyński, Gregorowicz, Tataruch, Cackowski, Gawryś, Getka, Głód / Gościański (libero) oraz Szczucki, Wojtasik, Kopyść, Kraśniewski