Konwencja programowa Roberta Prygla

Kandydujący na urząd prezydenta Radomia Robert Prygiel przedstawił swoją drużynę oraz założenia programowe Komitetu Nowego Prezydenta Radomia Roberta Prygla. Konwencja programowa odbyła się we wtorek, 2 kwietnia 2024 roku w Radomiu.Niezależny kandydat na prezydenta Radomia Robert Prygiel przedstawił 2 kwietnia 2024 roku podczas konwencji założenia programowe. Zaprezentował także członków swojej drużyny, kandydatów na radnych. Jak mówił podczas konwencji Robert Prygiel – Najważniejsze to odpolitycznić samorząd i zarządzać miastem, a nie rządzić. W Radzie Miejskiej kandydaci z Komitetu Nowego Prezydenta Radomia Roberta Prygla mają pełnić swoje mandaty ponad podziałami. Zadania do zrealizowania w Radomiu to między innymi: dokończenie budowy SOR w Radomskim Szpitalu Specjalistycznym, dokończenie budowy trybun na stadionie przy ul. Struga, budowa Central Parku na Piotrówce oraz Radomskiej Strefy Relaksu. Radom to nie tylko wielkie inwestycje, to także lista lokalnych potrzeb – wskazał Robert Prygiel. To remont ul. Wolanowskiej, przebudowa Rynku i Amfiteatru. Kandydat na prezydenta Radomia przedstawił także 5 konkretów Roberta Prygla: 1. Konieczny jest audyt miasta. Przedstawienie do informacji mieszkańców Radomia realnych informacji na temat zadłużenia miasta i problemów. 2. Troska o młode pokolenie. Stworzenie projektów mających na celu zatrzymanie młodzieży w mieście. Budowa Radomskiego Centrum Młodzieży. Troska o przyjazny urząd i stymulacja rynku pracy. Stworzenie programu rozwoju ośrodka akademickiego w Radomiu. 3. Zdrowie. Konieczna jest poprawa sytuacji służby zdrowia w Radomiu, budowa szpitala klinicznego, wsparcie dla personelu w postaci mieszkań. Trzeba także dokończyć budowę SOR w radomskim szpitalu. 4. Drogi. Stworzenie szybkiej i regularnej komunikacji dla mieszkańców Radomia, budowa parkingów miejskich wielopoziomowych na osiedlach. 5. Bezpieczeństwo i porządek. Poprawa finansowania i funkcjonowania Straży Miejskiej. Konieczna jest współpraca z radą miejską, radami osiedlowymi, policją, stowarzyszeniami.
Radom to wielki projekt – mówił podczas konwencji Robert Prygiel. Radom powinien stać frontem do mieszkańców i inwestorów. Powinien przyciągnąć inwestorów, może być technologicznym centrum Polski. Dosyć czekania na przyłączenie gazu czy energii dla mieszkańców. Jak dodał Robert Prygiel po wygranych wyborach każdy inwestor otrzyma osobistego asystenta, powołany zostanie stały komitet ds. rozwoju przemysłu w mieście. Konieczna jest kooperacja z przedsiębiorcami i wzrost wpływów z podatków PiT i CIT.
Po konwencji niezależny kandydat na prezydenta Radomia Robert Prygiel mówił o swojej drużynie oraz pierwszej decyzji jaką podejmie jako nowy prezydent Radomia:
Robert Prygiel jest radomianinem z urodzenia, absolwent V LO im. R. Traugutta, był siatkarzem i trenerem. Reprezentant Polski i uczestnik Igrzysk Olimpijskich w Atlancie, Mistrzostw Świata w Argentynie i 2 krotnie Mistrzostw Europy. Złoty medalista mistrzostw Polski w sezonie 1996/97, 5-krotny brązowy medalista mistrzostw Polski. Zakończył karierę w 2013 roku po wywalczeniu mistrzostwa I ligi z Czarnymi Radom. Przez 2 sezony prowadził radomską drużynę jako I trener w rozgrywkach PlusLigi. Jest kandydatem na prezydenta Radomia Komitetu Wyborczego Wyborców – Nowego Prezydenta Radomia Roberta Prygla.