„Matematyka nie musi być nudna” w ramach projektu Erasmus+

„Matematyka nie musi być nudna” – tą tezę udowadniali uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 5 w Myszkowie. W andbdquo;piątceandrdquo; już kolejny raz gościły delegacje ze szkół zagranicznych w ramach realizacji projektu andbdquo;ERASMUS+andrdquo;.
Od 4 do 8 listopada 2019 r. placówka gościła partnerów z Włoch, Grecji, Rumunii i Turcji. Uczniowie i nauczyciele pracowali nad projektem andbdquo;Playful Mathematics – Matematyka nie musi być nudnaandrdquo;. Podczas zajęć i warsztatów uczestnicy projektu odkrywali, że matematyka jest obecna w życiu codziennym.

Działania miały na celu kształcenie inicjatywy i pomysłowości w rozwiązywaniu problemów, rozwijanie umiejętności wykorzystania zdobytej wiedzy w praktyce. Goście odwiedzili również Urząd Miasta, gdzie spotkali się burmistrzem Myszkowa Włodzimierzem Żakiem, w trakcie wizyty mieli możliwość poznania historii miasta i regionu oraz perspektyw na przyszłość. Oprócz zajęć w szkole zwiedzili Wieliczkę, Kraków, Częstochowę, brali udział w warsztatach w Żarkach oraz Koziegłowach, uczestniczyli w zajęciach z ekonomii andbdquo;Czy matematyka może bawić?andrdquo;, prowadzonych przez wykładowców UJD w Częstochowie.

Projekt ten umożliwia wymianę doświadczeń, metod i dobrych praktyk w nauczaniu i uczeniu się, poznanie systemów edukacji w poszczególnych krajach, zapoznanie się z technikami i narzędziami, które uatrakcyjniają tradycyjne metody nauczania; rozwijanie umiejętności komunikacji w zakresie języka angielskiego. Tydzień spędzony w Polsce był dla naszych gości okazją do poznania kultury i tradycji, dla naszych uczniów, oprócz realizacji celów matematycznych – to możliwość doskonalenia języka angielskiego i zapoznania się z językami ojczystymi naszych partnerów.