Miał blisko 2 promile alkoholu w organizmie

Mieszkaniec powiatu radomskiego kierował autem pod wpływem alkoholu i przekroczył prędkość w terenie zabudowanym o 78 km/h. Policjanci zabezpieczyli jego pojazd na poczet przyszłej kary. Skoda trafiła na strzeżony parking. Za popełnione przestępstwo jakim jest kierowanie po alkoholu 52-latkowi grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.Policjanci z radomskiej drogówki na terenie gminy Wierzbica kontrolowali 9 kwietnia 2024 roku prędkość z jaką poruszają się auta. W miejscowości Ruda Wielka zwrócili uwagę na pojazd marki Skoda, który jedzie zdecydowanie za szybko. W miejscu gdzie jest ograniczenie do 50 km/h jechał z prędkością 128 km/h. Policjanci natychmiast interweniowali i zakończyli rajd nieodpowiedzialnego kierowcy – mówi Justyna Jaśkiewicz z KMP Radom.
Za kierownicą pojazdu siedział 52-letni mieszkaniec powiatu radomskiego. Badanie trzeźwości wykazało blisko 2 promile alkoholu w organizmie. Mundurowi zatrzymali 52-latkowi prawo jazdy. Działając na podstawie nowych przepisów policjanci zabezpieczyli auto na strzeżonym parkingu na poczet przyszłej kary. O konsekwencjach jakie poniesie 52-latek zadecyduje sąd, który podejmie decyzję o wysokości kary i ewentualnym przepadku mienia – informuje Justyna Jaśkiewicz.
Za popełnione przestępstwo jakim jest kierowanie pojazdem pod wpływem alkoholu grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności – dodaje Justyna Jaśkiewicz z KMP Radom.