Mieszkańcy Bielska-Białej walczą o ochronę najcenniejszych lasów. Trwa zbiórka na ekspercką dokumentację

W Bielsku-Białej i okolicach trwa oddolna mobilizacja mieszkańców na rzecz ochrony najcenniejszych fragmentów lokalnych lasów. Inicjatywa „Las Wokół Miast” od kilku lat angażuje społeczność w działania proekologiczne, a obecnie włączyła się w ogólnopolską akcję identyfikacji starolasów, ogłoszoną przez Ministerstwo Klimatu i Środowiska.