Myszków jako EKOPartner

Wczoraj w Teatrze Śląskim w Katowicach odbyła się uroczystość 20-lecia działalności Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach.

Uroczystość zgromadziła nie tylko ekologów, ale przede wszystkim przedsiębiorców i samorządowców – beneficjentów Funduszu. Jednym z takich beneficjentów jest właśnie nasze miasto. Z tej instytucji mamy środki na programy ograniczenia niskiej emisji, usuwanie azbestu, solary.

Nasze ekologiczne działania zostały zauważone. Jako jedno z trzech miast Województwa Śląskiego, oprócz Jaworzna i Chorzowa zostaliśmy wyróżnieni statuetką andbdquo;Za pozyskiwanie i zagospodarowanie środków na działania proekologiczne, które skutecznie poprawiają jakość życia mieszkańcówandrdquo;.

Statuetkę EkoPartner z rąk Prezesa Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej Gabrieli Lenartowicz odebrał Burmistrz Miasta Włodzimierz Żak. Znaleźć się w jedynej trójce samorządów to wyróżnienie, ale otrzymać to wyróżnienie za ekologiczne działania to duży sukces władz miasta i wydziału ochrony środowiska. Gratulacje!