Najlepsi policjanci ruchu drogowego w woj. mazowieckim – wyłonieni

Sierż. Piotr Popławski z Komendy Powiatowej Policji w Sochaczewie oraz mł.asp. Agata Sławińska z Komendy Powiatowej Policji w Grójcu będą reprezentować KWP zs. w Radomiu w ogólnopolskim finale „Policjant Ruchu Drogowego”, który w czerwcu odbędzie się w garnizonie wielkopolskim policji. Do rywalizacji o tytuł najlepszego mazowieckiego policjanta pionu ruchu drogowego stanęło 29 funkcjonariuszy, którzy wcześniej wygrali eliminacje na szczeblu komend miejskich i powiatowych.Nad organizacją zawodów i ich sprawnym przebiegiem czuwali funkcjonariusze z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji zs. w Radomiu. Po części oficjalnej, 29 mazowieckich funkcjonariuszy rozpoczęło zmagania o zaszczytny tytuł najlepszego policjanta mazowieckiej „drogówki”. Musieli zaprezentować swoją wiedzę i umiejętności w 6 konkurencjach.
W pierwszym etapie drogi do zwycięstwa mundurowi zmierzyli się w strzelaniu z broni służbowej, a następnie pokaz swoich umiejętności zaprezentowali podczas kierowania ruchem drogowym na jednym z radomskich skrzyżowań. W kolejnym etapie eliminacji w teście musieli wykazać się znajomością przepisów ruchu drogowego, prawa wykroczeń oraz wybranych przepisów służbowych. Tuż po jego napisaniu, policjanci rywalizowali ze sobą w jeździe sprawnościowej motocyklem służbowym i samochodem osobowym po wyznaczonym torze. Następnego dnia zawodnicy musieli wykazać się praktycznymi umiejętnościami udzielania pomocy poszkodowanym w wypadkach komunikacyjnych.
Po wszystkich konkurencjach komisja wyłoniła finalistów.
Najlepszym gratulował zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji zs. w Radomiu insp. Paweł Herbuś oraz wiceprzewodniczący Zarządu Wojewódzkiego NSZZ Policjantów asp. szt. Tomasz Stopa, dyrektor Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Radomiu Marcin Ciężkowski, Artur Dziwirk z zarządu Automobilklubu Radomskiego oraz Agnieszka Domagała z Automobilklubu Radomskiego.
I miejsce zajął reprezentant Komendy Powiatowej Policji w Sochaczewie – sierż. Piotr Popławski;
II miejsce zajęła mł.asp. Agata Sławińska, reprezentująca Komendę Powiatową Policji w Grójcu:
III miejsce zajął reprezentant Komendy Powiatowej Policji w Garwolinie – sierż. szt. Krzysztof Majewski
 
Teraz dwoje najlepszych mazowieckich funkcjonariuszy ruchu drogowego reprezentować będzie nasze województwo w finale ogólnopolskim.
W poszczególnych konkurencjach najwyższe wyniki uzyskali:
w konkurencji K-1 wiedza z przepisów prawa – mł. asp. Agata Sławińska KPP w Grójcu;
w konkurencji K-2 strzelanie z broni służbowej – st. sierż. Patryk Kudlak KPP w Makowie Maz.;
w konkurencji K-3 kierowanie ruchem drogowym – asp. Przemysław Bukowski KPP w Sierpcu;
w konkurencji K-4 jazda sprawnościowa motocyklem służbowym – sierż. Piotr Popławski z KPP w Sochaczewie;
w konkurencji K-5 jazda sprawnościowa samochodem służbowym – asp. Albin Błaszczyk KPP w Białobrzegach;
w konkurencji K-6 udzielanie pierwszej pomocy – st. post Rafał Tworzowski KMP w Radomiu.