Nowe przedsięwzięcie w SP Nr 4

By nie zamykać takich szkół jak andbdquo;czwórkaandrdquo; na Ciszówce czy andbdquo;siódemkaandrdquo; na Będuszu, Burmistrz Miasta Włodzimierz Żak poszukiwał rozwiązań, by w pełni wykorzystać i bardziej ożywić owe placówki.

W przypadku SP 4 na Ciszówce, rozwiązaniem stało się stworzenie oddziału dla dzieci autystycznych. Począwszy od września tego roku, nasze dzieci nie muszą już być wożone do Częstochowy. Mają własny oddział w Szkole Podstawowej Nr 4. Oficjalne otwarcie klasy IB oraz bazy rehabilitacyjno-edukacyjnej odbyło się 31 października o g. 10.00 w Szkole Podstawowej Nr 4 na Ciszówce. Ślubowanie w obecności rodziców i zaproszonych gości złożyły obie klasy pierwsze. Na remont i wyposażenie placówki miasto przeznaczyło ponad 50 tys. zł.

– Dziękuję Burmistrzowi Miasta Włodzimierzowi Żakowi, że wsłuchał się w głosy mieszkańców Ciszówki, a co najważniejsze znalazł rozwiązanie by stworzyć nowe, wartościowe przedsięwzięcie, a nie zamykać szkoły – mówiła radna Elżbieta Kościow.

Stowarzyszenie andbdquo;Kreatywniandrdquo; w ciągu ostatnich dwóch lat było beneficjentem przedstawień charytatywnych, które do naszego miasta andbdquo;przywieźliandrdquo; europosłanka Małgorzata Handzlik i wicemarszałek Mariusz Kleszczewski. Przy akceptacji włodarza miasta Włodzimierza Żaka czerwcowe przedstawienia nie tylko cieszą się wielkim zainteresowaniem, ale przede wszystkim dają wsparcie beneficjentom. Właśnie dzięki tej akcji Stowarzyszenie andbdquo;Kreatywniandrdquo; mogło kupić sprzęt do rehabilitacji dzieci niepełnosprawnych za ponad 50 tys. zł.

– Właśnie takie inicjatywy przekonują mnie, że warto czasami iść pod prąd. Warto wspierać przedsięwzięcia, którego sumą jest pomoc potrzebującym – mówił burmistrz Żak na otwarciu klasy dla dzieci autystycznych.

Dla tych, którzy wyrazili chęć dowozu dzieci niepełnosprawnych do szkół z oddziałami integracyjnymi, czyli do SP Nr 3 i 5 oraz oczywiście do SP 4, zorganizowaliśmy dowóz samochodem z MDK.