Nowy mazowiecki konserwator zabytków

Marcin Dawidowicz został nowym Mazowieckim Wojewódzkim Konserwatorem Zabytków w Warszawie. Uroczystość powołania odbyła się we wtorek, 2 kwietnia 2024 roku.Wojewoda Mazowiecki Mariusz Frankowski w środę, 3 kwietnia 2024 roku podczas konferencji prasowej przedstawił nowego wojewódzkiego konserwatora zabytków. Został nim Marcin Dawidowicz. Funkcja Mazowieckiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków jest znacząca, ponieważ województwo mazowieckie jest drugim, po województwie dolnośląskim, regionem z dużą liczbą zabytków ujętych w rejestrze zabytków – powiedział wojewoda mazowiecki:
Odbieram to mianowanie, jako potwierdzenie nie tylko moich kompetencji zawodowych i ścieżki, którą obrałem wiele lat temu, ale też docenienia środowiska zabytkoznawców, z którego się wywodzę, które jest dla mnie istotnym punktem odniesienia – mówił nowy Mazowiecki Wojewódzki Konserwator Zabytków Marcin Dawidowicz:
Nowy konserwator zabytków zapowiedział, że szczególną troską otoczy między innymi w Warszawie obiekty modernizmu, a także zabytki drewnianej architektury na Mazowszu.