O tym jak zwierzęta i rośliny znalazły ostoję na terenie Elektrowni Kozienice

Od wczoraj uczniowie szkoły drzewnej w Garbatce-Letnisku mogą oglądać wystawę poświęconą przyrodniczemu otoczeniu Elektrowni Kozienice. Znajdziemy na niej przykłady koegzystencji roślin i zwierząt w przemysłowym środowisku człowieka.Wystawa jest wielowątkowa, ale jej autor Jacek Tabor z Mazowiecko-Świętokrzyskiego Towarzystwa Ornitologicznego skupił się na oddaniu wiarygodnego charakteru terenów Elektrowni Kozienice. Na każdym niemal zdjęciu przedstawiciela fauny i flory, w tle możemy dostrzec przemysłowe obiekty Enei Wytwarzanie:

Inauguracja wystawy połączona była z prelekcją Jacka Tabora dla uczniów szkoły drzewnej. Jak przyznaje dyrektor placówki Mirosław Dziedzicki – będzie to cenna lekcja dla młodzieży:

Szkoła Drzewna to kolejna placówka edukacyjna w regionie, do której trafiła wystawa „Zielone Oblicze Elektrowni Kozienice”. Mówi rzecznik Enei Wytwarzanie Piotr Kutkowski:

Gmina Garbatka-Letnisko jest partnerem Enei Wytwarzanie przy projektach z zakresu edukacji ekologicznej. Jednym z przykładów jest transmisja live z bocianiego gniazda we wsi Molendy. Już wkrótce powinniśmy spodziewać się powrotu jego lokatorów.