Od soboty zaostrzenie zasad bezpieczeństwa!

Od soboty, 27 marca wprowadzone zostaną na terenie kraju nowe zasady bezpieczeństwa. Obowiązywać będą do 9 kwietnia, czyli obejmą także okres Świąt Wielkanocnych.

Zamknięte zostaną wielkopowierzchniowe sklepy meblowe i budowlane o powierzchni powyżej 2.000 m2. Centra i galerie handlowe pozostaną zamknięte, za wyjątkiem m.in.: sklepów spożywczych, aptek i drogerii, salonów prasowych, księgarni. W placówkach handlowych, na targach, poczcie obowiązywać będą limity osób: 1 osoba na 15 m2 w sklepach do 100 m2, oraz 1 osoba na 20 m2 w sklepach powyżej 100 m2.

W miejscach kultu religijnego wprowadzony zostanie limit osób – na 1 osobę będzie musiało przypadać 20 m2.

Zamknięte zostaną salony urody, fryzjerskie i kosmetyczne w całej Polsce. Zamknięte zostaną również żłobki i przedszkola za wyjątkiem sprawowania opieki nad dziećmi pracowników medycznych i służb porządkowych (m.in. żołnierzy, funkcjonariuszy policji i straży pożarnej).

Działalność obiektów sportowych zostanie ograniczona wyłącznie do sportu zawodowego. Zamknięte zostaną m.in. korty tenisowe i ścianki wspinaczkowe.

Rząd wydał też zalecenie, by Wielkanoc spędzić w gronie najbliższych, nie przemieszczać się i spędzić świąteczne dni we własnych domach. Premier podtrzymał także apel o pracę zdalną tam, gdzie jest to możliwe.