Odbyły się obchody Światowego Dnia Świadomości Autyzmu

Przeszedł kolorowy marsz, były prezentacje artystyczne i stoiska sensoryczne, konkursy sportowe, nagrody i wiele atrakcji. Obchody Światowego Dnia Świadomości Autyzmu odbyły się 3 kwietnia 2024 roku w Radomiu.16 instytucji, szkół i stowarzyszeń włączyło się w organizację obchodów Światowego Dnia Świadomości Autyzmu, które odbyły się 3 kwietnia 2024 roku w Radomiu. Obchodom towarzyszyło hasło: Wspólnie dla autyzmu. Z roku na rok organizatorów jest coraz więcej. Coraz więcej jest też atrakcji dla uczestników. Najpierw ulicami Radomia od fontann przy ul. Żeromskiego, gdzie odbył się pokaz musztry paradnej w wykonaniu uczniów szkół ZDZ w Radomiu do Parku im. T. Kościuszki przeszedł kolorowy marsz. Na pl. Corazziego w niebo poszybowały kolorowe balony. W muszli koncertowej odbyło się potem oficjalne rozpoczęcie obchodów i prezentacje poszczególnych szkół i przedszkoli. W alei głównej parku czynne były stoiska informacyjne i eksperckie oraz stoiska sensoryczne. Na uczestników czekały różne zadania, za które zbierali pieczątki, a na koniec odbierali nagrody. Było malowanie twarzy, zaplatanie warkoczyków, fotobudka i wiele innych.
Jedna z organizatorek wydarzenia Dagmara Janas prezes Stowarzyszenia Razem:
To Stowarzyszenie Karuzela zainicjowało w Radomiu obchody Światowego Dnia Świadomości Autyzmu. Linda Dąbrowska ze Stowarzyszenia Karuzela:
Czym jest autyzm? Wyjaśnia psycholog z Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej nr 3 w Radomiu Malwina Łoboda:
Uczennice z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1 w Radomiu przygotowały stoisko sensoryczne. Jego działanie wyjaśnia Amelia Kruk:
Można było także spróbować swoich sił na stoisku z instrumentami muzycznymi. Adrianna Łyżwińska ze Stowarzyszenia Karuzela: 
Jakie atrakcje czekały na dzieci?:
Patronem wydarzenia było Radio Plus Radom.