Pieniądze z ministerstwa dla Teatru Powszechnego

Teatr Powszechny im. Jana Kochanowskiego w Radomiu otrzyma prawie 1 milion złotych dofinansowania z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Te dobre wiadomości przekazała podczas wizyty Radomiu wiceminister Marta Cienkowska.
 Ponad pół miliona złotych przeznaczone zostanie na modernizację oświetlenia dużej sceny. Kolejne 300 tysięcy złotych pójdzie na organizację Festiwalu Gombrowiczowskiego, a dzięki 150 tys. złotych dofinansowania, w Radomiu będą mogły być prezentowane najlepsze spektakle z innych polskich teatrów.
– Bardzo się cieszę, że teatr aplikuje o środki, i że ministerstwo jest w stanie wesprzeć samorządowe instytucje kultury. Mam nadzieję że uda nam się współpracować także przy projektach finansowanych z funduszy europejskich. Chcę podkreślić, że instytucje samorządowe są dla nas tak samo ważne, jak instytucje państwowe. I o ten rozwój instytucji kultury, w regionach, w mniejszych miejscowościach będziemy dbać – zapowiedziała minister Marta Cienkowska:

Z pieniędzy bardzo zadowolona jest dyr. placówki Małgorzata Potocka:

Prezydent Radosław Witkowski zwrócił uwagę, że to już kolejne radomskie projekty, które zostaną dofinansowane pieniędzmi z zewnątrz:

– Bardzo się cieszę, że możemy liczyć na rządowe wsparcie nie tylko w sprawach dotyczących rozwoju miejskiej infrastruktury, ale również w dziedzinie kultury, którą się szczycimy, i która promuje nasze miasto. Liczę na wspólną realizację kolejnych projektów, które pomogą w organizacji działań kulturalnych Radomiu na jeszcze wyższym poziomie – powiedział prezydent Radosław Witkowski.