Pierwsze autobusy elektryczne przyjechały do Opoczna

MPK w Opocznie wymienia tabor. Wysłużone autobusy zastępują nowoczesne i ekologiczne pojazdy.Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne w Opocznie wymienia swój tabor. Wysłużone autobusy zastępowane są nowoczesnymi i ekologicznymi pojazdami. – Na razie przyjechały do nas pierwsze dwa autobusy elektryczne – mówił w audycji Gmina Opoczno na Fali zastępca burmistrza Tomasz Łuczkowski. Jak wyjaśnił, łącznie MPK będzie miało do dyspozycji 12 autobusów elektrycznych. Trafiać one będą do Opoczna sukcesywnie w ciągu najbliższych tygodni. Również w najbliższym czasie przyjedzie tu pięć busów gazowych. Miejska spółka już wcześniej przygotowała się na przyjęcie nowych aut. Plac MPK został wyłożony asfaltem, zamontowane zostały również stacje ładowania. Gmina Opoczno i MPK w Opocznie na zakup nowoczesnych pojazdów pozyskały pieniądze z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej i Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi. Łączny koszt zakupu pojazdów to około 40 mln zł.
Tomasz Łuczkowski mówił także o pozyskanej przez samorząd dotacji na renowację kapliczki św. Rozalii w Opocznie. Chodzi o kwotę 20 tys. zł z programu „Mała architektura zabytkowa”. Również z pieniędzy z łódzkiego sejmiku dwa lata temu Gmina Opoczno pozyskała pieniądze na przeprowadzoną już renowację pomnika Tadeusza Kościuszki.
Zastępca burmistrza poinformował również o skierowanym do młodych opocznian ekologicznym konkursie „Twój start-up w obiegu zamkniętym” oraz podsumowaniu zadań realizowanych dzięki pozyskanym przez samorząd funduszom norweskim.
Posłuchaj całej rozmowy z Tomaszem Łuczkowskim, zastępcą burmistrza Opoczna: