Pola nadziei

Przewodniczący Komitetu Organizacyjnego kampanii Grzegorz Nienartowicz rozpoczął uroczystość podsumowania działań na rzecz pomocy hospicjum.

Już od trzech lata, jako miasto angażujemy się w akcję andbdquo;Pola nadzieiandrdquo;, sadząc żółte żonkile – symbol pomocy i wsparcia chorym i cierpiącym. Zaangażowanie naszej młodzieży zaowocowało grupą wolontariuszy, którzy w środę 15 maja, otrzymali certyfikaty. Jeżeli w tak młodym wieku, rozumie się potrzeby słabszych, świadczy to o ogromnej wrażliwości i empatii. Mając w mieście takich ludzi, możemy być z nich dumni.

– Nadzieja to najważniejsza rzecz jakiej może chwycić się człowiek. Te sadzone jesienią kwiaty by wiosną, gdy przyroda budzi się do życia, rozkwitły są właśnie takim symbolem. Zgodnie z obietnicą daną jesienią, mój dzisiejszy krawat to krawat w żonkile, symbol nadziei, ale i wsparcia i rozumienia wartości pomocy drugiemu człowiekowi. Dobrze, że jesteście, że Wasza wrażliwość na potrzeby drugiego człowieka jest tak duża – mówił Burmistrz Miasta Włodzimierz Żak na uroczystości wręczenia nagród. Nagrody uczestnikom konkursu wręczali także dyrektor NZOZ andbdquo;Paliumandrdquo; w Myszkowie Aneta Wcisło oraz prezes Stowarzyszenia Opieki Hospicyjnej Ziemi Częstochowskiej Anna Kaptacz. Występy solistów z Częstochowy andbdquo;Pluszowy Miśandrdquo; oraz uczniów ZSP-5 dopełnił uroczystości.

LAUREACI KONKURSU PLASTYCZNEGO
W kategorii przedszkola:
I PAULINA STALA lat 6, Przedszkole nr 5
II DARIA GIL lat 6, Przedszkole nr 2
III BLANKA JAKUBCZYK lat 5, Przedszkole nr 2
W kategorii Szkoła Podstawowa:
kl. I-III
I MATYLDA B??DKOWSKA-KUŚMIEREK Szkoła Podstawowa w Żarkach Letnisko,
II KRZYSZTOF SYPNIEWSKI Szkoła Podstawowa nr 1 w Myszkowie,
III PAULINA LEŚNIAK Szkoła Podstawowa nr 3 w Myszkowie,
kl. IV-VI
I ZOFIA BĄCZY??SKA Szkoła Podstawowa w Żarkach Letnisko,
II KAROLINA CESARZ Szkoła Podstawowa w Poraju,
III ALEKSANDRA RAMS Szkoła Podstawowa nr 2 w Myszkowie
W kategorii Gimnazjum:
I NATALIA KOT Gimnazjum nr 2w Myszkowie
II PAULINA MOTYL Gimnazjum w Żarkach Letnisko
III ANGELIKA SIURDA Gimnazjum nr 5 w Myszkowie
Konkurs Literacki
I KLAUDIA BULSKA Gimnazjum Nr 5
II WERONIKA BARCZEWSKA Gimnazjum Nr 1 W Myszkowie
III MARTYNA UTRACKA Gimnazjum nr 2 w Myszkowie