Pomoc dla Ukrainy!

Samorząd myszkowski wspiera Ukrainę. Jeżeli chcą Państwo pomóc zapraszamy do Starostwa Powiatowego. Więcej informacji poniżej.

Pomoc dla Ukrainy!

Sytuacja na Ukrainie staje się coraz trudniejsza dla mieszkańców najechanego kraju. Wielu z nich szuka pomocy w Polsce. W takich okolicznościach ogromnie ważnym elementem pomocy jest zaopatrzenie oraz przygotowanie miejsc kwaterunkowych dla ludzi uciekających przed wojenną rzeczywistością.

W związku z tym Powiat Myszkowski podjął odpowiednie kroki i ogłasza zbiórkę na rzecz mieszkańców Ukrainy oraz pragnie poinformować o gotowości przyjęcia na terenie naszego powiatu grupy uchodźców.

ZBIÓRKA: w Sali sesyjnej Starostwa Powiatowego w Myszkowie, w godz. 9.00-15.00 w niedzielę 27 lutego 2022 r. i w dni robocze.

W niedzielę w Starostwie Powiatowym uruchomiony zostanie punkt, w którym będzie prowadzona zbiórka potrzebnych artykułów.

Prosimy o przekazywanie m.in.:

żywności o długim terminie ważności (np. konserwy, makarony, ryż, herbata, kawa, puszkowane owoce i warzywa itp.)
koców, śpiworów, pledów, materaców
środków opatrunkowych (bandaże, koce termiczne, środki odkażające, opaski uciskowe, rękawiczki itp.)
środków higienicznych (mydło, szampon, pasta do zębów, podpaski, pieluchy, proszki itp.).

Ponadto, Starosta Myszkowski Piotr Kołodziejczyk informuje, że wyodrębniono lokale kwaterunkowe dla ok. 120 osób.
Powiat Myszkowski pragnie podziękować za udostępnienie lokali na potrzeby kwaterunkowe – księdzu proboszczowi Jackowi Gancarkowi, Beacie i Adamowi Jakubcom, Tomaszowi Brymorze.

Osoby zainteresowane udzieleniem pomocy kwaterunkowej prosimy o kontakt pod numerem: 664 747 390.

Źródło: Powiat Myszkowski