Projekt nowego bloku w Kozienicach gotowy

Zakończono właśnie fazę projektową, wkrótce zostanie złożony wniosek o pozwolenie na budowę i ogłoszony przetarg. Chodzi o nowy blok z mieszkaniami pod wynajem z możliwością dojścia do własności, który ma powstać o Osiedlu Polesie.Budynek zlokalizowany będzie u zbiegu ulic Sikorskiego i Alei Solidarności. W obiekcie zaprojektowano cztery kondygnacje nadziemne, ponad 40 lokali mieszkalnych i podziemny garaż. Wokół obiektu zostanie urządzona przyjazna dla mieszkańców przestrzeń.
Szacunkowy koszt inwestycji to prawie 24 mln zł, ale co ważne Gmina nie dołoży do tego ani złotówki, bowiem zadanie zostanie zrealizowane w ramach Społecznej Inicjatywy Mieszkaniowej KZN Mazowsze Centrum – podkreśla burmistrz Kozienic Piotr Kozłowski.
Nie tak dawno przekazywane były klucze do mieszkań w bloku komunalnym na ulicy Bukowej w Kozienicach, tymczasem już wkrótce ruszy budowa kolejnego bloku mieszkalnego. – Kolejny blok, to kolejna szansa dla obecnych i przyszłych mieszkańców naszej gminy na własne lokum, ale też szansa dla lokalnych przedsiębiorców na dobre zlecenia. Co ważne mieszkania będzie można wynająć z opcją wykupu na atrakcyjnych warunkach – mówi Piotr Kozłowski.
Według planu, prace związane z budową kolejnego bloku mieszkalnego będą trwały około 2 lata.