Przetarg na budowę nowego żłobka ogłoszony

Miasto ogłosiło przetarg na budowę żłobka, który powstanie na Michałowie. W dwukondygnacyjnym budynku u zbiegu ulic Józefowskiej i Piastowskiej znajdzie się 225 miejsc dla najmłodszych.
 Projekt zakłada stworzenie 9 sal zabaw dla dzieci połączonych z sypialniami, a także pełnego zaplecza sanitarnego i kuchennego. Ma też powstać plac zabaw.
– Utworzenie 500 nowych miejsc w żłobkach to jeden z punktów „25 spraw Radosława Witkowskiego”. Chcę w ten sposób ułatwiać rodzicom jak najszybszy powrót na rynek pracy. Przypomnę, że w 2014 roku miejsc w miejskich żłobkach było zaledwie sto. Teraz jest ich już ponad trzysta. To m.in. dzięki budowie dwóch nowych żłobków – przy ul. Michałowskiej i ul. Batalionów Chłopskich. Dzięki planowanej inwestycji liczba miejsc zwiększy się o 225, a oprócz tego, mamy też w planach utworzenie około 70 nowych miejsc w istniejących placówkach. Kolejnym naszym krokiem będzie budowa następnego żłobka. Lokalizacja będzie wynikała z mapy potrzeb – mówi prezydent Radosław Witkowski:

Na oferty w przetargu na budowę żłobka na Michałowie miasto czeka do 9 maja. Zwycięzca będzie miał na wykonanie prac 19 miesięcy od dnia podpisania umowy. Na realizację inwestycji miasto przyznane prawie 9 mln zł dofinansowania z Krajowego Planu Odbudowy.