Radomski szpital nie jest źle zarządzany, chociaż ma długi

Radomski Szpital Specjalistyczny ma ponad 70 mln złotych dlugów. Niestety takie kłopoty ma 80 procent szpitali w Polsce. Nie oznacza to jednak, że jest źle zarządzany. Dyrekcja Radomskiego Szpitala Specjalistycznego w Radomiu zorganizowała w piątek, 5 kwietnia 2024 roku konferencję prasową nawiązującą do wypowiedzi jednego z kandydatów na urząd prezydenta Radomia. Stwierdził on podczas jednej z rozmów w rozgłośni radiowej, że Radomski Szpital Specjalistyczny jest źle zarządzany.
Dyrektor szpitala Marek Pacyna odpowiada, że 80 procent szpitali w Polsce ma takie same kłopoty i wyjaśnia ich przyczyny:
Nigdy nie mieliśmy nic do ukrycia. Przynajmniej dwa razy do roku radzie miejskiej jest przedstawiana sytuacja szpitala. Wprowadzona została ustawa o podwyżce wynagrodzeń dla personelu, ale nie poszły za tym pieniądze – dodaje zastępca dyrektora radomskiego szpitala Jerzy Zawodnik:
Ile obecnie wynosi zadłużenie Radomskiego Szpitala Specjalistycznego? Ponad 42 miliony złotych tzw. zobowiązań wymagalnych w stosunku do dostawców oraz 32 mln złotych kredytów – mówi dyrektor szpitala Marek Pacyna:
Sytuację finansową szpitala pogarsza inflacja, wzrost cen za leki czy środki opatrunkowe oraz media. Niskie są też wyceny za świadczenia.