Rewitalizacja dawnej Fabryki Broni pod znakiem zapytania

Radomscy posłowie PiS interweniowali w Ministerstwie Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz w Kancelarii Premiera w sprawie rewitalizacji byłego budynku Fabryki Broni przy ul. 1905 roku w Radomiu. Wygląda jednak na to, że mimo zapowiedzi prezydenta Radomia Radosława Witkowskiego – Ministerstwo Kultury nie jest zainteresowane utworzeniem w tych obiektach kolejnego muzeum.Jak poinformował w czwartek, 7 marca 2024 roku poseł PiS Marek Suski – Interwencja poselska to konsekwencja wypowiedzi prezydenta Radomia Radosława Witkowskiego, który poinformował, że rewitalizacja zabytkowego budynku Fabryki Broni jest priorytetem w jego planach i że sprawa jest w dobrych rękach i na dobrej drodze. W 2023 roku podpisany został list intencyjny między ARP a Ministerstwem Kultury, w którym obie strony zobowiązały się do współdziałania w sprawie rewitalizacji tego obiektu. W planach jest powstanie muzeum, centrum biznesowego. Postanowiliśmy więc to sprawdzić- mówił poseł Marek Suski. Fakty są jednak inne – relacjonował poseł Marek Suski:
Ktoś się mija z prawdą. Interwencję poselską w Ministerstwie Kultury w sprawie rewitalizacji dawnej Fabryki Broni w ostatni wtorek, 5 marca 2024 roku potwierdza poseł Andrzej Kosztowniak. Poseł apeluje też do prezydenta Radomia, by ważył słowa i brał za nie odpowiedzialność:
Jest to bardzo ważna inwestycja, bardzo potrzebna, na którą wszyscy radomianie bardzo czekają. Za podjęcie interwencji poselskiej w sprawie rewitalizacji budynków dawnej Fabryki Broni dziękował kandydujący z ramienia PiS na urząd prezydenta Radomia Artur Standowicz:
Budynek dawnej Fabryki Broni jest już gotowy do rewitalizacji. Gotowa jest także koncepcja projektowa budynku. Według planów ma tu powstać FORUM RADOM, jako połączenie przeszłości z przyszłością. Szacunkowy koszt rewitalizacji zabytkowego budynku dawnej Fabryki Broni to ok. 600 milionów złotych.