Rada Ministrów przyjęła projekt uchwały dotyczący programu wsparcia dla sektora górnictwa węgla koksowego. Dokument otwiera drogę do wdrożenia instrumentów osłonowych dla pracowników Jastrzębskiej Spółki Węglowej i ma pomóc w stabilizacji sytuacji spółki.