Święta na mazowieckich drogach. Policja podsumowuje

Od piątku, 29 marca do poniedziałku, 1 kwietnia 2024 roku na drogach Mazowsza doszło do 20 wypadków. Ranne zostały 24 osoby. 2 osoby zginęły. W 20 wypadkach, do których doszło na mazowieckich drogach od Wielkiego Piątku do Poniedziałku Wielkanocnego ranne zostały 24 osoby. Zginęły 2 osoby. Policjanci kontrolowali nie tylko prędkość, ale także w jaki sposób przewożeni byli pasażerowie. Policjanci zatrzymali 47 nietrzeźwych kierujących. W analogicznym okresie w 2023 roku wydarzyło się 21 wypadków, w których zginęły 2 osoby, a 26 osób zostało rannych – informuje mazowiecka policja.
Od piątku (29.03) do poniedziałku (1.04) na drogach Radomia i powiatu radomskiego doszło do 7 wypadków i 37 kolizji drogowych. Podczas świątecznego weekendu policjanci zatrzymali też 6 nietrzeźwych kierujących – informuje Justyna Jaśkiewicz rzecznik KMP w Radomiu.
W piątek, 29 marca w Rudzie Wielkiej, 30-latek kierujący Audi wyjeżdżając z posesji nie ustąpił pierwszeństwa i zderzył się z Fordem, którym kierował 40-latek. Kierujący Audi trafił do szpitala. Nie miał także uprawnień do kierowania pojazdami.
W sobotę, 30 marca w Bierwcach, 25-letni kierowca Audi podczas skrętu w lewo doprowadził do zderzenia z wyprzedającym go motocyklem marki Honda kierowanym przez 28-latka. Kierujący motocyklem został przewieziony do szpitala. Podobnie w Podlesiu. 60-latek kierujący Audi na skrzyżowaniu nie ustąpił pierwszeństwa 34-latkowi kierującemu motocyklem Yamaha, który chcąc uniknąć zderzenia przewrócił motocykl na bok. Motocyklista trafił do szpitala.
W niedzielę, 31 marca w Kowali Stępocinie 45-letnia kobieta kierująca VW na przejściu dla pieszych potrąciła 56-latka. Pieszy trafił do szpitala.
W poniedziałek, 1 kwietnia w Jastrzębi, 24-latek kierujący motocyklem Honda uderzył w bok pojazdu Opel, jadącego w tym samym kierunku i będącego w trakcie wyprzedzania motocykla. Motocyklista trafił do szpitala. Na ul. Olsztyńskiej, 29-latka kierująca Audi potrąciła 69 letniego rowerzystę. Mężczyzna trafił do szpitala.