To jeden z najstarszych konkursów tego typu w regionie. Przed nami kolejna edycja Music-Dance

Ruszają zapisy do XXIX Konkursu Muzyczno-Tanecznego „Music-Dance”, który w maju odbędzie się w Kozienickim Domu Kultury im. Bogusława Klimczuka. Organizatorzy czekają na zdolną młodzież: wokalistów, instrumentalistów i tancerzy z naszego regionu.- Konkurs Muzyczno-Taneczny „Music-Dance” to jedno z naszych najstarszych i najbardziej popularnych przedsięwzięć. Od wielu lat cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem wśród utalentowanych dzieci i młodzieży z regionu radomskiego. Warto podkreślić, że popularność konkursu przekłada się na jego poziom artystyczny, dzięki czemu każdego roku jesteśmy świadkami wielu wspaniałych występów – mówi dyrektorka Kozienickiego Domu Kultury Elwira Kozłowska. 
Konkurs skierowany jest do dzieci i młodzieży w wieku 6-19 lat ze szkół podstawowych i ponadpodstawowych oraz instytucji kultury z powiatów: białobrzeskiego, grójeckiego, kozienickiego, lipskiego, radomskiego oraz zwoleńskiego.
Młodzi artyści będą rywalizować w czterech kategoriach wiekowych (6-9, 10-12, 13-15 i 16-19 lat) oraz dziewięciu kategoriach artystycznych. W czwartek, 9 maja, odbędzie się część muzyczna, a w ramach niej przewidziano: prezentacje instrumentalne, śpiew solo oraz występy duetów i zespołów wokalnych.
Tydzień później rozegrana zostanie część taneczna. Tu kategorie wyglądają następująco: taniec towarzyski, hip-hop / break-dance, cheerleaders, taniec klasyczny jazzowy, disco / latino oraz taniec ludowy.
– Najlepszych wykonawców z obydwu części konkursu będziemy mogli zobaczyć ponownie, w trakcie koncertu laureatów, który zaplanowano na 6 czerwca, na godz. 10.00 – zaznacza Elwira Kozłowska.
Warunkiem uczestnictwa jest przesłanie na adres e-mail: katarzyna.fijolek@dkkozienice.pl, przesłanie pocztą tradycyjną (ul. Warszawska 29, 26-900 Kozienice) lub dostarczenie osobiście do Kozienickiego Domu Kultury wypełnionej karty zgłoszenia, której wzór dostępny jest na www.dkkozienice.pl. Termin składania zgłoszeń upływa 19 kwietnia, o godz. 20.00.
Trzeba pamiętać, że wpisowe wynosi 10 zł od każdego uczestnika. To będzie płatne w kasach KDK w dniu konkursu. W przypadku uczestnictwa w dwóch kategoriach konkursowych, opłata wynosi 15 zł.
Dodatkowych informacji udzielają instruktorzy KDK: Halina Koryńska (tel. 48 611 07 50, wew. 126, e-mail: halina.korynska@dkkozienice.pl), Katarzyna Fijołek (tel. 48 611 07 50, wew. 125, e-mail: katarzyna.fijolek@dkkozienice.pl) oraz Patrycja Dąbrowska (tel. 48 611 07 50, wew. 128, e-mail: patrycja.dabrowska@dkkozienice.pl). Regulamin konkursu można znaleźć na www.dkkozienice.pl.