Trwają przygotowania do finału „Dugnadu”

19.03.24 W Kędzierzynie-Koźlu zorganizowana zostanie konferencja podsumowująca realizację projektu „Dugnad”. W wydarzeniu uczestniczyć będą przedstawiciele Ministerstwa Funduszy i Polityki Regionalnej, Związku Miast Polskich, samorządowcy oraz realizatorzy i partnerzy przedsięwzięcia.
Tematyka organizacji wydarzenia zdominowała ostatnie posiedzenie zespołu roboczego. Omawiano na nim szczegóły oraz dokładny harmonogram spotkania. Przygotowywana konferencja będzie okazją do podsumowania wszystkich działań, jakie odbywały się w Kędzierzynie-Koźlu przez ostatnie trzy lata. Miasto pozyskało blisko 19 milionów złotych z tzw. funduszy „norweskich”. Z tych środków powstanie Centrum Współpracy „Dugnad” w byłym budynku PSP nr 6, dostosowano Dom Kultury „Chemik” do osób ze szczególnymi potrzebami oraz zrealizowano dziesiątki spotkań, wycieczek, szkoleń, warsztatów, pikników oraz zawodów sportowych, które skutecznie integrowały mieszkańców.
Zadanie realizowane w ramach projektu „Dugnad w Kędzierzynie-Koźlu. Integracja mieszkańców oraz odbudowa relacji sąsiedzkich jako podstawa rozwoju lokalnego”. Projekt jest współfinansowany w 85% ze środków Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego 2014-2021, Norweskiego Mechanizmu Finansowego na lata 2014-2021 oraz w 15% z budżetu państwa w ramach Programu „Rozwój Lokalny”.