W Radomiu będzie II tura!

Będzie II tura wyborów prezydenckich w Radomiu – wynika z pierwszych sondaży exit poll po zamknięciu lokali wyborczych. Radosław Witkowski zmierzy się z Arturem Standowiczem.Według wstępnych wyników Radosław Witkowski uzyskał 43,2% poparcia, a Artur Standowicz 26,3%. Na kolejnych miejscach znaleźli się Robert Prygiel 18,6%, Marta Ratuszyńska 5,0%, Rafał Foryś 3,2%, Agata Pater 2,7% oraz Jarosław Kowalik 1,0%.
W sztabie wyborczym Prawa i Sprawiedliwości wielka radość:

– Jestem szczęśliwy, że udało się wejść do II tury. Wielkie słowa podziękowania dla wszystkich wyborców, dla wszystkich, którzy poszli dzisiaj na wybory i zagłosowali. Zagłosowali w zasadzie za zmianą, bo jeżeli mówimy o II turze, to większość radomian zagłosowała przeciwko obecnemu prezydentowi. To jest bardzo budujące – dodał tuż po ogłoszeniu wstępnych wyników wyborów Artur Standowicz:

Następnie głos zabrała poseł Anna Kwiecień:

Gratulacje złożył także poseł Andrzej Kosztowniak:

Na zakończenie głos zabrał senator Wojciech Skurkiewicz:

W wyborach do sejmików wojewódzkich w skali kraju PiS uzyskał 33,7 %, Koalicja Obywatelska – 31,9%, Trzecia Droga – 13,5%, Konfederacja – 7,5% – wynika z sondażu exit poll opublikowanego w niedzielę wieczorem przez Ipsos.Według sondażu, Lewica uzyskała 6,8%, a Stowarzyszenie Bezpartyjni Samorządowcy – 2,7% głosów. Na inne, lokalne komitety wyborcze zagłosowało 3,9% wyborców.
II tura wyborów samorządowych odbędzie się już za dwa tygodnie – 21 kwietnia.