Wielka – mała sprawa. O zieleni w mieście

W otoczeniu przyrody, wody i zieleni odbyła się w piątek, 12 kwietnia 2024 roku konferencja prasowa prezydenta Radomia Radosława Witkowskiego poświęcona zieleni w mieście.W ramach Projektu LIFE przy ul. Olsztyńskiej w Radomiu powstał zbiornik wodny na Potoku Północnym. Powstał nowy teren rekreacyjny w Radomiu, są ścieżki wokół zbiornika, ławeczki, lampy. Nowy zbiornik polubiły już kaczki. To jest przykład dobrych praktyk, które chcemy dalej realizować w Radomiu. Największy projekt na najbliższe 5 lat to plac Ołdakowskiego – mówił prezydent Radosław Witkowski:  

Jutro radomianie będą mogli otrzymać bezpłatnie 1 tysiąc sadzonek drzew. Drzewa będą także nadal sadzone w otoczeniu zbiornika wodnego przy ul. Olsztyńskiej. Powstaną tam także strefy relaksu – zapowiada prezydent Radosław Witkowski:

Radny elekt Jarosław Kosior:

Miasto przygotowuje kolejne projekty dotyczące zielonej infrastruktury w mieście – mówi wiceprezydent Mateusz Tyczyński:

Sadzenie drzew w mieście zapowiedział w swoim programie wyborczym także kandydat PiS na prezydenta Artur Standowicz. Tyle drzew ilu jest mieszkańców. Co na to prezydent Witkowski?:

Sadzonki drzewek prezydent będzie rozdawał mieszkańcom w sobotę, 13 kwietnia 2024 roku od godz. 9 na targowisku przy ul. Śląskiej.