Wkrótce nowy tabor opoczyńskiego MPK

Jeszcze w tym miesiącu pierwsze elektryczne autobusy przyjadą do Opoczna. Gazowe w komplecie do dyspozycji opoczyńskiego MPK będą w połowie kwietnia.Pierwsza transza autobusów elektrycznych ma przyjechać do Opoczna 29 marca. Będą to dwa pojazdy. Jak poinformował Tomasz Łuczkowski, zastępca burmistrza Opoczna, w kolejnych tygodniach MPK może spodziewać się następnych dostaw. Z kolei autobusy gazowe w komplecie powinny trafić do Opoczna w połowie kwietnia. W ten sposób miejska spółka wymieni wysłużone autobusy na nowoczesne pojazdy. Do Opoczna trafi 12 autobusów elektrycznych i 5 busów gazowych. – Będzie to ekologiczny i ekonomiczny tabor – mówił Tomasz Łuczkowski. Jak wyjaśnił, obecnie trwają przygotowania do przyjęcia taboru i jego obsługi. Zamontowany został m.in. transformator i sześć ładowarek dwustronnych, a plac MPK pokryty zostanie asfaltem. Gmina Opoczno i MPK w Opocznie na zakup nowoczesnych pojazdów pozyskały pieniądze z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej i Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi. Łączny koszt zakupu pojazdów to około 40 mln zł.
Tomasz Łuczkowski mówił również o pozyskanych przez samorząd pieniądzach na renowację zabytkowych nagrobków. Z Łódzkiego Urzędu Wojewódzkiego gmina otrzyma na ten cel 32 tys. zł. Pieniądze przeznaczone będą na remont dwóch nagrobków znajdujących się na cmentarzu przy ul. Granicznej. Zastępca burmistrza Opoczna mówił także o przesuniętym terminie zamknięcia części miejskiego targowiska. Ma to związek z wykonaniem dużej inwestycji realizowanej z funduszy norweskich. By zagospodarować teren wzdłuż rzek oraz utworzyć nowoczesne targowisko, które równocześnie będzie pełniło funkcję rekreacyjną, trzeba przeprowadzić niezbędne prace budowlane. W ich trakcie wyłączane będą z handlu kolejne części targowiska. Na prośbę handlujących wyłączenie to nastąpi nie z początkiem marca jak wcześniej planowano, ale po Wielkanocy.
Tomasz Łuczkowski zaprosił także mieszkańców na niedzielny koncert zespołu TSA, zachęcił także do wsparcia podczas tej imprezy rehabilitacji Piotra Mączyńskiego. To policjant, który 13 marca 2021 roku uległ groźnemu wypadkowi. W jadącego policyjnym motocyklem funkcjonariusza uderzył samochód ciężarowy. Rodzina cały czas potrzebuje pieniędzy na rehabilitację poszkodowanego mężczyzny. Wesprzeć Piotra Mączyńskiego będzie można m.in. podczas niedzielnego koncertu w MDK. Początek o godzinie 18.
Posłuchaj całej rozmowy z Tomaszem Łuczkowskim, zastępcą burmistrza Opoczna: