Wojewoda mazowiecki spotkał się z samorządowcami z regionu radomskiego

Wojewoda Mazowiecki Mariusz Frankowski spotkał się w czwartek, 4 kwietnia 2024 roku z samorządowcami z regionu radomskiego. Spotkanie w Radomiu odbyło się w Mazowieckim Centrum Sztuki Współczesnej Elektrownia.Wojewoda mazowiecki Mariusz Frankowski rozmawiał z samorządowcami o potrzebach i dialogu rządu z samorządem oraz o możliwości wsparcia ze środków krajowych, a także współfinansowanych przez Unię Europejską – Krajowego Planu Odbudowy czy programu Maluch. Wojewoda Mariusz Frankowski:
Dziś współpraca polskiego rządu z samorządem jest kluczowa w kontekście dalszego rozwoju Radomia – mówił prezydent Radomia Radosław Witkowski:
Mam nadzieję, że okres kolejnej kadencji to będzie okres rozwoju. Tylko przy dobrej współpracy zarówno rządu jak i samorządów, pana prezydenta i samorządu woj. mazowieckiego możemy – jak powiedział pan prezydent załapać się na ten pociąg pełen pieniędzy i zrealizować wszystkie inwestycje, które dzisiaj mogły być tylko w sferze marzeń jeżeli chodzi o wszystkie samorządy wchodzące w w skład woj. mazowieckiego – mówił wicemarszałek woj. mazowieckiego Rafał Rajkowski:
Po spotkaniu z samorządowcami w Elektrowni wojewoda spotkał się jeszcze z pracownikami Delegatury Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego w Radomiu.