Wydział komunikacji w Jedlni-Letnisku?

Z takim wnioskiem do starosty radomskiego Waldemara Trelki wystąpił burmistrz miasta Piotr Leśnowolski. Filia Wydziału Komunikacji Starostwa Powiatowego miałaby się mieścić w budynku Urzędu Miejskiego w Jedlni-Letnisku.- Uważam, że powinniśmy być kolejnym miastem, w którym będzie funkcjonować filia Wydziału Komunikacji. Nie widzę powodu, dla którego mieszkańcy w sprawach pojazdów muszą jeździć do Starostwa Powiatowego, gdzie jest bardzo trudno zaparkować samochód – podkreślił burmistrz Piotr Leśnowolski, z którym rozmawiała Milena Brzyska.
Gmina Jedlnia-Letnisko liczy obecnie ponad 13 200 mieszkańców, a samo miasto 4 150 mieszkańców. Dodatkowo w styczniu 2022 Jedlnia-Letnisko uzyskała prawa miejskie, i tym samym stała się czwartym miastem w Powiecie Radomskim. Ponadto w skład gminy wchodzi 20 sołectw, a jej tereny coraz chętniej wybierane są pod zabudowę jednorodzinną. Dzięki temu systematycznie rośnie liczba mieszkańców.
Z danych wynika, że zarejestrowanych aktywnych pojazdów z terenu Gminy Jedlnia-Letnisko jest prawie 14 000 samochodów. – W nowej filii mieszkańcy będą mogli załatwić sprawy związane z rejestracją i wyrejestrowaniem pojazdu oraz wszelkie formalności związane z prawem jazdy. Z rozmów z mieszkańcami jasno wynika, że utworzenie filii Wydziału Komunikacji to jedna z najbardziej oczekiwanych potrzeb społecznych – zaznaczył burmistrz. Dodał, że powyższe rozwiązanie ułatwi załatwianie spraw dotyczących rejestracji auta i jednocześnie mieszkańcy tej części Powiatu Radomskiego, nie będą musieli w tym celu jeździć do Radomia.
Z burmistrzem rozmawialiśmy także m.in. na temat monitoringu na terenie miasta, czy pomysłu utworzenia w Jedlni-Letnisku komisariatu policji. 
Cała rozmowa do odsłuchania poniżej: