Wypadek w Pakosławiu. Aktualizacja

Jedna osoba została ranna w wyniku wypadku, do którego doszło w Pakosławiu. W Pakosławiu doszło w środę, 3 kwietnia 2024 roku do wypadku samochodu osobowego. Jedna osoba została ranna. Po godz. 20 dyżurny KM PSP w Radomiu przyjął zgłoszenie o wypadku drogowym w Pakosławiu. Samochód osobowy wjechał w drzewo. Zakleszczoną pasażerkę uwalniali strażacy. W akcji uczestniczyły 4 zastępy straży pożarnej i 27 strażaków.
Jak informuje Justyna Jaśkiewicz z KMP w Radomiu – kierujący pojazdem marki Seat w niewyjaśnionych okolicznościach stracił panowanie nad autem, zjechał do przydrożnego rowu i uderzył w drzewo. Następnie kierujący oddalił się z miejsca, pozostawiając w aucie ranną pasażerkę. Kobieta z obrażeniami ciała została zabrana przez Lotnicze Pogotowie Ratunkowe do szpitala. 
Krótko po zdarzeniu policjanci z Komisariatu Policji w Iłży zatrzymali 35-letniego mieszkańca województwa świętokrzyskiego, który kierował autem. Od mężczyzny wyczuwalna była woń alkoholu i pobrano od niego krew do badań na zawartość alkoholu w organizmie. 35-latek trafił do policyjnego aresztu. Jak się okazało, mężczyzna miał już wcześniej zatrzymane uprawnienia do kierowania pojazdami. W aucie, którym kierował, zamontowane były tablice rejestracyjne przypisane do innego pojazdu. Policjanci prowadzą postępowanie i wyjaśniają wszystkie okoliczności tego zdarzenia – dodaje Justyna Jaśkiewicz.