25 kwietnia 2026 roku Szkoła Podstawowa im. Polskich Noblistów w Wielichowie była gospodarzem XXV Powiatowego Konkursu Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. To ważne wydarzenie o zasięgu powiatowym od lat integruje młodych rowerzystów, rozwijając ich wiedzę oraz umiejętności w zakresie bezpiecznego poruszania się po drogach.Oficjalnego otwarcia dokonali Burmistrz Wielichowa Honorata Kozłowska oraz Dyrektor Szkoły Joanna Wróbel-Szała, podkreślając znaczenie edukacji komunikacyjnej wśród dzieci i młodzieży.W wydarzeniu uczestniczyli również przedstawiciele władz samorządowych, oświatowych i służb mundurowych, w tym Starosta Grodziski Mariusz Zgaiński, który miał zaszczyt wręczyć nagrody zwycięzcom konkursu.Powiat Grodziski od lat aktywnie wspiera inicjatywy promujące bezpieczeństwo w ruchu drogowym, szczególnie wśród najmłodszych mieszkańców. Organizacja konkursu to jeden z elementów działań edukacyjnych, które realnie wpływają na poprawę bezpieczeństwa na naszych drogach.Nad prawidłowym i bezpiecznym przebiegiem wszystkich konkurencji – od testów wiedzy po tor przeszkód – czuwali funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Grodzisku Wielkopolskim. Wyniki rywalizacji drużynowej: Kategoria powyżej 12 lat:ZPS w ŁąkiemSP w WielichowieSP w KonojadzieSP nr 1 w Grodzisku Wlkp. Kategoria 10–12 lat:SP nr 1 w Grodzisku Wlkp.SP w WielichowieSP w KonojadzieZPS w Łąkiem Klasyfikacja indywidualna:10–12 lat: Kacper Skrzypczak (SP nr 1 Grodzisk Wlkp.)powyżej 12 lat: Marta Gdeczyk (ZPS Łąkie) Gratulujemy wszystkim uczestnikom oraz ich opiekunom! Zwycięskim drużynom życzymy powodzenia na etapie wojewódzkim.