Zarzut usiłowania zabójstwa usłyszała 43-letnia mieszkanka Opoczna

Jak ustalili śledczy, kobieta nożem kuchennym miała ugodzić swojego męża w klatkę piersiową, co spowodowało u niego poważne obrażenia ciała.Do zdarzenia doszło w jednym z mieszkań na terenie Opoczna. Z otrzymanego przez policję zgłoszenia wynikało, że znajdował się tam mężczyzna z raną kłutą klatki piersiowej. Na miejsce zostali niezwłocznie skierowani policjanci oraz ratownicy medyczni. Priorytetem służb, było jak najszybsze opatrzenie rannego mężczyzny i przetransportowanie go do szpitala. Stan mężczyzny był na tyle poważny, że został on natychmiast poddany serii zabiegów medycznych ratujących życie.
Jak wyjaśnia Barbara Stępień, rzecznik opoczyńskiej policji, funkcjonariusze z wydziału dochodzeniowo-śledczego wraz z technikiem kryminalistyki zabezpieczyli na miejscu zdarzenia szereg śladów kryminalistycznych, w tym nóż kuchenny. Do wyjaśnienia sprawy została zatrzymana żona pokrzywdzonego 43-letnia mieszkanka Opoczna. Kobieta była nietrzeźwa. Badanie stanu trzeźwości wykazało, że ma blisko 3 promile alkoholu organizmie. Policjanci w trakcie prowadzonego postępowania ustalili, że małżeństwo nie ma stałego miejsca zamieszkania. Czasowo przebywali w mieszkaniu znajomych. Feralnego dnia oboje pili tam alkohol. – W pewnym momencie pomiędzy małżonkami doszło do kłótni oraz szarpaniny. Niestety, finał rodzinnej awantury był tragiczny. Jak ustalili śledczy, pijana kobieta chwyciła nóż kuchenny, którym ugodziła swojego męża w klatkę piersiową, powodując u niego poważne obrażenia ciała – wyjaśnia asp.sztab. Barbara Stępień.

Kobieta najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie. Za popełnione przestępstwo grozi jej kara nawet dożywotniego pozbawienia wolności.