Zmiany w Regulaminie PSZOK od 4 maja 2026 r.

Szanowni Mieszkańcy,informujemy, że od dnia 4 maja 2026 r. wchodzą w życie zmiany w Regulaminie Punktu Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych (PSZOK). Zachęcamy do zapoznania się z aktualnymi zasadami funkcjonowania punktu.   Godziny otwarcia PSZOKPunkt Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych jest czynny: w dni robocze od poniedziałku do piątku: w okresie październik–marzec w godz. 7:00–15:00, w okresie kwiecień–wrzesień w godz. 7:00–17:00, w soboty w godz. 10:00–13:00, w niedziele i święta punkt pozostaje nieczynny. Obowiązki osób dostarczających odpadyZgodnie z § 9 Regulaminu, osoba dostarczająca odpady do PSZOK zobowiązana jest do: okazania dokumentu potwierdzającego tożsamość (np. dowód osobisty), w przypadku zlecenia transportu osobie trzeciej – przedłożenia pisemnego upoważnienia wystawionego przez osobę, która złożyła deklarację o wysokości opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi; upoważnienie powinno zawierać również informację o źródle pochodzenia odpadów, podania adresu nieruchomości, z której pochodzą odpady, a w przypadku mieszkańców zabudowy wielolokalowej – przedstawienia zaświadczenia od zarządcy nieruchomości potwierdzającego zamieszkanie. Ograniczenia w przyjmowaniu odpadówZgodnie z § 4 ust. 6 Regulaminu: Odpady wielkogabarytowe (m.in. meble) oraz odpady budowlane i rozbiórkowe nie będą przyjmowane w poniedziałki i środy. Ograniczenie to wynika z organizacji pracy punktu. W tych dniach realizowany jest wywóz odpadów, co pozwala zapewnić odpowiednią dostępność kontenerów dla mieszkańców w pozostałe dni funkcjonowania PSZOK.  Prosimy o stosowanie się do nowych zasad i dziękujemy za współpracę na rzecz utrzymania porządku oraz właściwej gospodarki odpadami.