Gdańsk

Gdańsk

Informacje z woj. pomorskiego


Aktualności

„Czuję się oszukany, bieda była, jest i będzie”. Odwiedziłam Rychliki, gminę daleko od Brukseli

Maria ma twarz spaloną słońcem. Stoi przed sklepem i pali papierosa, czeka na autobus. Po drugiej stronie ulicy, na budynku urzędu gminy, powiewają lazurowe flagi z dwunastoma złotymi gwiazdami. – Wybory do Parlamentu Europejskiego? A kiedy są? – pyta zaskoczona….

Sprawa księdza oskarżonego o molestowanie. Abp Wojda: „Jeśli w procesie zabrakło empatii, to ja przepraszam”

– Zapewniam, że postępowanie ws. oskarżanego o molestowanie seksualne ks. Adriana G. prowadzone jest prawidłowo. Jeśli w procesie zabrakło empatii, bardzo za to przepraszam – powiedział przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski abp Tadeusz Wojda w nagraniu zamieszczonym na YouTube….

Tu dziś będzie naprawdę mocno padało, spadnie też grad. Ostrzeżenie IMGW dla części kraju

To może być bardzo niespokojny dzień dla mieszkańców dwóch województw. IMGW wydał ostrzeżenia dotyczące mocnych opadów deszczu oraz gradu: drugiego i pierwszego stopnia….

Przy ul. Obwodowej w Gdańsku powstaje stacja tankowania wodoru

Przy zjeździe z ulicy Jabłoniowej na trójmiejską obwodnicę powstaje ogólnodostępna stacja tankowania wodorem. Druga posadowiona zostanie w Gdyni. Na początku pojawią się tam autobusy. Na osobówki trzeba będzie chwilę poczekać….

Uratowali 229 drzew przed wycięciem. Burmistrz Łeby posłuchał obrońców przyrody

Droga i parking miały służyć odwiedzającym nowe muzeum w Łebie. Po protestach miłośników przyrody burmistrz odwołał wycinkę, a na parking udało się znaleźć inne miejsce….