Gdańsk

Gdańsk

Informacje z woj. pomorskiego


Aktualności

Objazd PO na Pomorzu. Donald Tusk w Słupsku i Kartuzach. Posłowie na kilkunastu spotkaniach w powiatach

W czwartek 18 maja Platforma Obywatelska organizuje kilkanaście spotkań otwartych na Pomorzu. Najważniejsze – z Donaldem Tuskiem – odbędzie się w Słupsku. – Każdy może przyjść, po krótkim wstępie oddajemy się w ręce, tych którzy przyszli porozmawiać – mówi posłanka Agnieszka Pomaska….

Rozpoczyna się budowa wiaduktu nad torami w Gdyni. Ma być gotowy za 1,5 roku

Nowy wiadukt nad torami PKP przecinającymi ul. Pucką będzie miał 185 m długości i pochłonie blisko 80 mln zł. Gdynianie czekają na niego od dziesięcioleci. Ale do pełni szczęścia brakuje jeszcze tunelu pod sąsiednimi torami, ale kiedy ten powstanie, nie wiadomo….

Cztery pociągi hybrydowe w przyszłym roku na pomorskich torach

Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego podpisał w poniedziałek z firmą Newag umowę na dostarczenie czterech pociągów elektryczno-spalinowych. Wartość kontraktu to prawie 128 mln zł….

Radny Koralewski z PiS zarobił pół miliona w porcie w Gdyni. Dzięki pensji wiceprezesa spłaca długi swojego sklepu

Kazimierz Koralewski, szef klubu gdańskich radnych PiS, zarobił w minionym roku ponad pół miliona złotych w Zarządzie Morskiego Portu Gdynia….

Swastyki na lampach, zamknięte molo w Gdyni Orłowie. „Spokojnie, to tylko serial”

Filmowcy, którzy pracują nad serialem historycznym TVP „Zatoka szpiegów”, przenoszą się z Gdańska do Gdyni. W związku z tym od poniedziałku do środy orłowskie molo zostanie zamknięte dla spacerowiczów, a na słupach pojawią się flagi III Rzeszy….

Odnowiony dworzec PKP Gdańsk Główny przyjmie pasażerów przed wakacjami

Tylko tygodnie dzielą nas od otwarcia przebudowywanego dworca Gdańsk Główny. Koniec inwestycji jest opóźniony o półtora roku, ale PKP zapewniają, że warto było czekać. Choć do środka wciąż nie można wejść, to z zewnątrz efekt prac robi duże wrażenie….

Biedny jak leśnik. Lasy Państwowe nie mają pieniędzy na szlak w koronach drzew w Gdyni Marszewie

To miała być wielka atrakcja Gdyni. Szlak w koronach drzew miał powstać w Leśnym Ogrodzie Botanicznym „Marszewo”. W 2017 roku leśnicy zrezygnowali z budowy z powodów finansowych. Dziś wciąż przeszkodą jest brak pieniędzy. I to mimo rekordowych zysków Lasów Państwowych….

„Dar Młodzieży” w Sztokholmie. Promuje polskie dziedzictwo

Fregata Uniwersytetu Morskiego w Gdyni na weekend przypłynęła do Sztokholmu. „Dar Młodzieży” jest gościem odbywających się w stolicy Szwecji Dni Polskiego Dziedzictwa….

Lechia Gdańsk o jedną pańszczyznę mniej do zakończenia sezonu. Wielkie nudy w Mielcu

Po słabiutkim spotkaniu z obu stron Lechia Gdańsk bezbramkowo zremisowała na wyjeździe ze Stalą Mielec. O jakości tego „widowiska” najlepiej świadczy fakt, że w całym meczu padł tylko jeden celny strzał….

Gill-Piątek pyta MON: Czy Marynarka Wojenna RP zamierza utrzymać okręty podwodne w swojej flocie?

MON odpowie na kolejną interpelację poselską dotyczącą losów dywizjonu okrętów podwodnych Marynarki Wojennej. „Mnożą się pytania o szkolenia nowych marynarzy podwodnych” – pisze posłanka Hanna Gill-Piątek….